top of page
IMG_2098.JPG

Pianistka, kameralistka, laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych, stypendystka MKiDN, ćwierćfinalistka XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2005 r.  

Jest doktorem sztuki. Specjalizuje się także w dziedzinie fizjologii muzyki. 

 

Koncertująca pianistka, pedagog, dr sztuk muzycznych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Urodziła się w Montréalu (Kanada), w rodzinie muzyków. Edukację pianistyczną zdobywała w Warszawie pod kierunkiem Teresy Manasterskiej, Kazimierza Gierżoda i Anny Jastrzębskiej-Quinn. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina (obecnie UMFC). W ramach programu Erasmus studiowała w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie Anny Pfeiffer. Doskonaliła grę podczas kursów pianistycznych prowadzonych przez R. Buchbindera, A. Jasińskiego, W. Nossinę, Sz. Esztenyi, B. Ringeissena i W. Wojtala.

 

Zwyciężczyni międzynarodowych konkursów pianistycznych w Rzymie (Włochy), Narwie (Estonia) i Carlet (Hiszpania). Laureatka III Nagrody w Warnie (Bułgaria) oraz Grand Prix w Koninie i II Nagrody konkursu EPTA w Krakowie. Uczestniczka etapu ćwierćfinałowego XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendystka MKiDN.

 

Koncertuje jako solistka i kameralistka. Występowała m.in. w FN w Warszawie oraz w filharmoniach w Łodzi, Gorzowie i Tallinie (Estonia), w Teatro Musical w Carlet w Hiszpanii, Teatro Argentina w Rzymie, w Datong Culture Palace w Chinach. W ramach współpracy z TIFC i NIFC występowała z recitalami chopinowskimi w Żelazowej Woli, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina, Pałacu Staszica i in.

Uczestniczyła w festiwalach muzycznych: Chopin w Ogrodach Luksemburskich oraz Marathon Chopin w Paryżu, Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, La folle Journée de Varsovie, Floralia Muzyczne - Muzyka w Kwiatach i Schumanniana w Łodzi. 

W 2023 roku ukazał się debiutancki album artystki À Kalergis (wyd. Chopin University Press). Prezentuje on fortepianowe kompozycje XIX-wiecznych twórców (Theodora Kullaka, Carla Tausiga, Ferenca Liszta, Józefa Nowakowskiego, Kazimierza Lubomirskiego i Alexandra Dreyschocka) dedykowane hrabinie Marii Kalergis – zdolnej uczennicy Chopina, ważnej postaci XIX-wiecznych salonów artystycznych Europy, hojnej mecenasce sztuki. Większość utrwalonych na płycie utworów stanowią premierowe nagrania fonograficzne. Pod tym względem album wpisuje się w ideę popularyzacji zapomnianej muzyki doby romantyzmu.

 

Wraz z Marią Gabryś-Heyke, Monika Quinn współtworzy duet fortepianowy Gabryś&Quinn Piano Duo, którego debiutancka płyta Stanisław Moniuszko - complete works for piano, 4 hands (wyd. Chopin University Press) ukazała się w 2020 r.

 

Monika Quinn pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu UMFC. Prowadzi rownież klasę fortepianu w ZPSM nr 1 w Warszawie. 

bottom of page